טיפים לכתיבת קורות חיים

הרבה פעמים אנשים לא כותבים את הקורות שלהם נכון ולכן המעסיקים לא חוזרים אליהם קורות חיים זה הרושם הראשוני שאתה נותן למעסיק ולכן מאוד חשוב לכתוב אותו נכון אנחנו נעזור לכם להתחיל

טיפים לכתיבת קורות חיים

שלב 1

פרטים אישים כמו שם שם משפחה תאריך לידה טלפון כתובת מגורים מצב משפחתי וכתובת מייל

שלב 2

חלק זה הוא אחד החלק המשפיעה בקורות חיים זה החלק שיודיע לכם אם תזומנו לשלב הבא. בחלק זה עליכם לתאר את ניסיון התעסוקתי שלכם התפקידים שעשיתם לציין שנים שעבדתם שם התפקיד ושם החברה בכותרת, ומתחת לכותרת עליכם לפרט את תחומי האחריות שהיו לכם במסגרת התפקיד. מדובר בחלק שמאוד חשוב בקורות החיים, הגדירו את התפקיד שמילאתם.

מתחת לשורת התפקיד כתבו בתמציתיות פרטו את תחומי העיסוק שעשיתם כמו כן, ניתן לתאר במשפט קצר את התכונות או הכישורים שהתפקיד דרש מכם. מומלץ גם לרשום ממש בקצרה שזה לא יהיה ארוך מדי.

שימו לב, אין צורך לציין את כל התפקידים , אלא רק את התפקידים הרלוונטיים למשרה המבוקשת. התפקידים הרלוונטיים יהיו דומים לתפקיד המבוקש. הימנעו מהפסקות של שנים בקורות החיים, והקפידו שלא יהיו שנים שאין לגביהן מידע. כמו כן, אם היו לכם הישגים מיוחדים בעבודה (קבלתם עובד/ת מצטיין וכו') – ציינו אותם.

שלב 3

החלק זה אליכם לציין את ההשכלה שלכם (אקדמית, מקצועית או תיכונית). כתבו בכותרת את שם הקורס ושנים שלמדתם או התואר ואת שם מוסד שבו למדתם,במידה ועברתם בהצטיינות חשוב לציין.

שלב 4

לחלק מהמעסיקים השירות הצבאי חשוב מאוד, ולכן כדאי לרשום בקורות החיים לציין שנים שם היחידה שבה שירתם ואת התפקיד שמילאתם.

שימו לב, אם שירתם בקבע או שהייתם קצינים ציינו זאת בקורות חיים.

שלב 5

חשוב לציין מיומנויות וכישורי מחשב חלק זה משתנה לפי התחום המקצועי של המועמד, לרוב יכלול שפות, תוכנות או סביבות עבודה שהמועמד שולט בהן. אם אתם עוסקים בתחום התוכנה והמחשבים, הקפידו שחלק זה יהיה מפורט מאוד במידה ואתם לא בתחום כדאי לציין שליטה ביישומי Office.

שלב 6

אם יש לכם המלצות, ניתן לציין זאת בסוף המסמך "המלצות יימסרו על פי דרישה". לא נהוג לצרף את ההמלצות לקורות החיים, אלא אם כן המעסיק ביקש.

השאר תגובה