בלוג

ריכזנו עבורכם שאלות שחוזרות על עצמן לא מעט בראיונות עבודה, שתעברו ראיון בהצלחה : על עצמך?

מה הסיבה לקחת דווקא אותך לתפקיד?

או במילים אחרות: יש לכם 2 דקות לגרום למראיין לחבב אתכם ולספר לו על הניסיון הרלוונטי. זו הזדמנות עבורכם להציג את עצמכם בהתאם לרושם שאתם רוצים להשאיר על המראיין. ההצגה העצמית שלכם צריכה להיות קצרה (לא יותר משתי דקות).

 תנו למראיין 3 תכונות או מיומנויות שיש לכם, שבזכותן תהיו טובים בתפקיד ותנו גם דוגמאות.

מה מנהל הקודם שלך היה אומר?

זוהי הזדמנות פז עבורכם להדגים את החזקות וההצלחות הרלוונטיות לתפקיד. יכול להיות שהמראיין "יקשה" וישאל גם על הדברים הפחות טובים שהיו אומרים עליכם וגם לכך יש להתכונן עם דגש על איך פתרתם אותם.

מה התעונות השליליות שלך?

 תנו נקודת חולשה אמיתית וספרו גם איך אתם מתמודדים ומגיעים לתוצאות.

ספר על יוזמות שלקחת או בעיה מורכבת שנתקלת ואיך פתרת אותה?

תמיד מנו קודם כל את ההצלחות והסבירו למה אתם רואים בהן הצלחות. כשאתם מספרים על אי הצלחה חשוב ביותר להתמקד במה שלמדתם מזה לעתיד.

האם אתה יודע על החברה שלנו?

זה הזמן להפגין ידע ועניין אמיתי בחברה. בררו פרטים על החברה לפני שאתם מגיעים לראיון – כמה שנים היא קיימת, תחומי עיסוק עיקריים, שותפים בולטים ועוד. בימינו אין תירוצים: חיפוש פשוט בגוגל יביא לכם את התוצאות הרצויות ברגע.

מה ציפיות השכר שלך?

 בררו כמה מקובל. אם הנושא לא עלה מצד המראיין יש מקום לשאול על השכר ואף להציג את צפיות השכר שלך. שאלות על שכר ותנאים יבואו תמיד לאחר שאלות על התפקיד והארגון.

איפה אתה רואה את עצמך העוד כמה שנים ?

זה רק נשמע מסובך. אמרו איך אתם רואים את עצמכם מצליחים בתפקיד אליו אתם מתמודדים בעוד שנתיים, נניח, ובעוד חמש שנים אפשר לספר על שאיפות הקריירה. חשוב שהתשובה שלך תהייה ממוקדת למקום העבודה ולתפקיד, זו הזדמנות עבורכם להראות עד כמה אתם מעוניינים בתפקיד, עד כמה הוא מאתגר אתכם ועד כמה אתם מעוניינים לעבוד בארגון.

מה היה הכישלון הגדול שלך ומה למדת מימנו?

 אל תתביישו לספר על כישלון או טעות, הקפידו שהם יהיו שלכם ולא של מישהו אחר, מה שהמראיין באמת רוצה לשמוע, זה איך התמודדתם ומה למדתם מהטעות.

מה הסיבה לעזיבת עבודתך הנוכחית ,או למה עזבת את תפקידך הקודם?

 התכוננו מראש עם תשובה לכל תפקיד כי יש מראיינים שעוברים על כולם – גם אם פוטרתם. בשום אופן אל תלכלכו על המנהל הקודם או על מקום העבודה.

למה אתה רוצה את התפקיד הזה?

 למגייס חשוב לדעת שיש לכם עניין אמיתי בתפקיד עליו אתם מתמודדים ושהוא אינו מהווה מקפצה מהירה לתפקיד. התעניינות בארגון ובהתקדמות עתידית היא דבר חיובי – אך לעולם לא על חשבון התפקיד עצמו.

מה הסיבה שאין המלצות?

לא כולם עוזבים את מקום העבודה הקודם שלהם בצורה הטובה ביותר. אם פוטרתם, או אם היחסים שלכם עם הבוס הקודם לא הסתיימו על הצד הטוב ביותר, ונסו להציג את העובדות מבלי להשמיץ אותו או את הקולגות.

יש לך שאלות נוספות?

בסיום הראיון חשוב מאוד לשאול את המראיין שאלות על הארגון והתפקיד, בין אם הוא שואל אותך האם יש לך שאלות ובין אם לא. בהחלט כדאי להכין את השאלות מראש (אפילו בכתב).

כתבו לנו ונשמח לעזור

Photo by energepic.com on Pexels.com
פוסטים
אהבתם את המשרות שלנו
שתפו את הקרובים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email